Powrót do pracy po macierzyńskim| Muzyczny kalendarz adwentowy #4 i 5

Moi drodzy.

Opuściłam się, bo  obiecałam codziennie wstawiać jedną piosenkę świąteczną, a tu wystarczył pierwszy dzień pracy i już nie udało mi się ogarnąć tak prostej rzeczy... Nic jednak straconego - na samym końcu czekają na Was dwa moje hity grudniowe.


Wczoraj był mój pierwszy dzień pracy po roku urlopu macierzyńskiego. Miałam duże obawy, jak pewnie nie jedna kobieta. Podejrzewałam, że największym wyzwaniem będą dla mnie 3 rzeczy:

1. powrót do obowiązków w pracy
2. dojazd autem
3. rozstanie z córką

Po dniu wczorajszym doszłam do szybkiej weryfikacji powyższych obaw i jak się okazało z wykonywaniem dawnych obowiązków nie ma najmniejszego problemu, z jazdą samochodem radzę sobie o tyle, że dojeżdżam z punktu A do punktu B w jednym kawałku, a najbardziej doskwiera mi rozłąka. Mała całe szczęście dobrze zniosła wczorajsze rozstanie na 9 godzin, ale mamy to szczęście, że póki co może z nią zostać Babcia. Trochę mnie ukłuło to, że w ogóle za mną nie tęskniła.... Oczywiście ucieszyła się na mój widok, ale brak mojej osoby nie zrobił na niej żadnego wrażenia. No ale lepiej tak, niż się martwić, że siedzi tam niespokojna i płacze. Kiedyś pewnie przyjdzie czas, że pójdzie do żłobka, ale myślę, że tam też sobie poradzi.

Drogie Mamy - pytanie do Was. Jak Wy zniosłyście rozłąkę z Waszymi Pociechami po powrocie do pracy? Ja dzwoniłam wczoraj co godzinę na kontrolę... 


A teraz obiecane piosenki świąteczne z mojego kalendarza adwentowego

 Dzisiaj serwuję Wam polskie klimaty. Blue Cafe - Święta w Nas. Taka delikatna, łagodna nuta :) Lubie ten zespół, a ich klimat pasuje do świątecznego okresu.
  
Margaret - Coraz bliżej święta. Kto nie kojarzy piosenki z reklami Coca Cola :) Miło jej posłuchać w języku polskim i to jeszcze w wykonaniu charyzmatycznej Margarety!

 

2 komentarze:

  1. Ja akurat poje pociechy miałam w bezpiecznych rękach bo zajmował się nimi mój mąż (działalność w domu) na przemian z opiekunką, gdy wróciłam do pracy.

    OdpowiedzUsuń
  2. Z dniem na dzień będzie co raz łatwiej:) powodzenia!:)

    OdpowiedzUsuń

Jeśli przeczytałaś ten tekst do końca to bardzo Ci dziękuję.

Dodatkowej motywacji do mojej blogerskiej pasji doda mi Twój komentarz lub wiadomość. Będę Ci bardzo wdzięczna za informację zwrotną.

Możesz polubić też mój fanpage na facebooku - stamtąd najszybciej dowiesz się o najnowszym poście oraz zobaczysz moje zdjęcia i przemyślenia, których nie zamieszczam na blogu: https://www.facebook.com/paulentaaa/

Copyright © 2014 Paulenta - Subiektywny blog kobiecy , Blogger